Valdžios apynasris privataus verslo bendrovėms, tarp jų Ir Jonavos „Achemai“. Ką tai reiškia?
Mindaugui Sinkevičiui vadovaujant Ūkio ministerijai, ši nutarė pasityčioti iš privataus verslo ir pasiūlė trims bendrovėms – „Achema“, „Orlen Lietuva“ ir „Telia Lietuva“ – numatyti suvaržymus, kurie pasireikštų sandorių kontrole, darbuotojų priėmimu ir apsauga.
Šį įstatymo projektą pasiūlė specialiai sudaryta darbo grupė, kurios nariais buvo ne tik Vyriausybės kanceliarijos, bet ir Finansinių nusikaltimų tarnybos, Krašto apsaugos ministerijos, Kariuomenės, VSD atstovai. Neapsieita, matyt, ir be Prezidentūros, Vidaus reikalų ministerijos.
Įmonių sandorių kontrolė, kontroliuoti ir vertinti darbuotojų judėjimą – sukėlė ne tik aukščiau paminėtų bendrovių vadovų, bet ir akcininkų bei verslo visuomeninių organizacijų pasipiktinimą.
Galima įtarti, kad kovodami su rusų įtaka kai kurie superpatriotai bei verslo ir valstybės valdymo „žinovai“ gali priiminėti fantastinius sprendimus, sunkiai suprantamus civilizuotose, ekonomiškai išvystytose šalyse.
Be kita ko, nereikėjo privatizuoti strateginę reikšmę turinčių valstybės įmonių. Apie tai buvo daug kalbama ir rašoma tuometinėje žiniasklaidoje. Bet pas mus – kaip visada. Matome tik sau po nosimi.
Kas gali paneigti, kad „mylimiausia“ bendrovė šiuo metu yra „Achema“. Toks įspūdis susidaro panagrinėjus šios bendrovės ir valstybės institucijų santykius. Gimsta bjauri mintis, kad ją norima sunaikinti. Kaip ir kadais, kaip eina garsas, buvo sunaikintas ir jos savininkas.